Menu
 • Samochodowe instalacje gazowe
 • Regeneracja przekładni kierowniczych

Najczęściej zadawane pytania o LPG i nie tylko

 1. Dlaczego warto instalować LPG?

  Niewątpliwie na pierwszym miejscu tradycyjnie należy wymienić oszczędności do (60%) w porównaniu z eksploatacją auta zasilanego olejem napędowym lub benzyną.
  Dla przykładu silnik 1,6 16V montowany w Fiacie Siena, zasilany benzyną zużywa 7 litrów benzyny na 100km (przy 90km/h), a zasilany gazem – 8 litrów LPG. Potwierdzone dane pochodzą z Instytutu Transportu Samochodowego. Podobna zależność, czyli około 15% wzrost zużycia paliwa jest notowany również w jeździe miejskiej. Rachunek jest więc prosty, ponieważ obecnie cena LPG równa jest około 50% ceny benzyny. Kolejną korzyścią jest niewątpliwie przyczynienie się do ochrony środowiska.

  Stosowanie paliwa gazowego w porównaniu z benzynowym powoduje zdecydowanie niższy poziom emisji toksycznych substancji do atmosfery.

  • Redukcja zanieczyszczeń
  • 60% w przypadku tlenku węgla
  • 50% w przypadku węglowodorów i tlenku azotu
  • 10% w przypadku dwutlenku węgla

  Zalety instalacji gazowych:

  • do 60% mniejsze wydatki na paliwo
  • podwójny zasięg dzięki użyciu dwóch form energii napędowej
  • montaż do prawie wszystkich pojazdów napędzanych silnikami benzynowymi
  • 80% mniejsza emisja substancji szkodliwych niż benzyna czy diesel
  • chroni środowisko i oszczędza silnik (>100 Oktanów)
  • dłuższa żywotność silnika i świec zapłonowych
  • silniki pracują wyraźnie ciszej
  • spalanie ciągłe oszczędza koszty napraw i przeglądów
  • proces tankowania tak prosty jak przy benzynie
  • bezproblemowe przełączanie z napędu benzynowego na gazowy
  • wysoki poziom bezpieczeństwa (instalacje testowane i homologowane)
  • zwrot kosztów inwestycji zwraca się przeciętnie po 10.000 do 19.000 km
  • stale rosnąca ilość stacji gazowych
 2. Instalacja gazowa w nowym samochodzie

  Dawniej koncerny samochodowe oraz autoryzowane serwisy zdecydowanie odradzały montaż instalacji gazowych w nowych samochodach. Powodem był fakt braku odpowiednich instalacji gazowych, mogących sprostać oczekiwaniom klienta który nie dopuszcza faktu że jego nowe auto może czasami zgasnąć np: przy dojeżdżaniu do skrzyżowania czy pokonywaniu zakrętu na tzw. „luzie”. Te i inne niedomagania byli zmuszeni znosić właściciele pojazdów decydujący się na montaż instalacji gazowej I-szej i II-giej generacji. Obecnie sytuacja wygląda inaczej.
  Wraz z wprowadzeniem na rynek instalacji sekwencyjnych także nowe samochody doczekały się bezpiecznych, fabrycznie montowanych układów zasilania LPG oraz CNG. Do grona producentów oferujących pojazdy z gazem należą m.in.: Mitsubishi, Subaru, VW, Peugeot, Chevrolet, Fiat, Opel, Seat i Skoda a nawet Mercedes i BMW.

 3. Czy się opłaca montować lpg?

  Mit o tanim dieslu upadł już jakiś czas temu, a gwoździem do jego trumny stało się podniesienie akcyzy do poziomu wymaganego przez przepisy unijne, co nastąpiło 1 stycznia 2012 r. Tym samym kończy się odwieczny spór pomiędzy zwolennikami samochodów z silnikami wysokoprężnymi i napędzanych autogazem, ponieważ LPG staje się jedyną rozsądną alternatywą dla drożejącej benzyny.

  Relacja cen paliw od lat pozostaje atrakcyjna dla użytkowników aut na gaz i nic nie zapowiada niekorzystnych zmian. Ponadto, technika idzie wciąż naprzód i nawet modele uznawane jeszcze kilka lat temu za trudne w adaptacji lub generujące problemy podczas eksploatacji można dziś z łatwością konwertować na zasilanie tańszym o połowę paliwem.

  Wiele osób wciąż zastanawia się, czy to się jeszcze opłaca. W dwudziestoletniej historii LPG na polskim rynku nie było jeszcze momentu, żeby się nie opłacało, ponieważ autogaz zawsze był i jest o około połowę tańszy od benzyny i oleju napędowego.Nieprzekonanych zachęcamy do skorzystania z naszego Symulatora Opłacalności Montażu.

 4. Używany samochód z gazem?

  Ceny benzyny i oleju napędowego poszybowały w rejony, które powodują, że przeciętny obywatel naszego kraju zaczyna się zastanawiać nad koniecznością codziennego użytkowania samochodu. A jeśli już nie może się bez niego obejść to szuka sposobów na zmniejszenie wydatków związanych z zakupem paliwa.

  Coraz więcej osób kupujących samochód rozważa zasilanie LPG, ponieważ właśnie autogaz pozwala na zmniejszenie o około połowę kosztów eksploatacji związanych z paliwem. Z pewnością odpowiednio dobrana i poprawnie założona instalacja gazowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem niezależnie od tego czy jest założona w warsztacie niezależnym czy oferowana jako fabryczna.

  Każda z nich pozwoli ograniczyć koszty eksploatacji do niezbędnego minimum. Tak czy inaczej jeśli już staniemy się użytkownikiem samochodu z gazowym układem zasilania pamiętajmy o jego terminowej, zgodnej z zaleceniami producenta obsłudze, która gwarantuje bezproblemowe działanie w długim okresie użytkowania.

 5. Dlaczego warto zlecić montaż instalacji lpg?

  Współczesne auta niczym już nie przypominają prostych konstrukcji sprzed lat, kiedy każdy z nas na własną rękę, za pomocą śrubokręta i młotka, dokonywał „przeglądów” i napraw usterek w swoim ukochanym czterokołowcu.

  Ciągły rozwój techniki, technologii, coraz większe wymogi względem bezpieczeństwa, komfortu i ekologiczności aut spowodowały, że dzisiejsze samochody to skomplikowana konstrukcja elektronicznych podzespołów i urządzeń, których nieprawidłową pracę potrafią zdiagnozować tylko fachowcy.

  To dzięki ich wiedzy, doświadczeniu i umiejętnemu wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń diagnostycznych, Twoje auto może funkcjonować w prawidłowy i ekonomiczny sposób.
  Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój samochód faktycznie trafi w ręce fachowca, a naprawa zostanie przeprowadzona solidnie i profesjonalnie, powierz swój samochód w nasze ręce. Wiedza i doświadczenie naszych pracowników, a także najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny renomowanych firm, są gwarancją, że przyczyna awarii zostanie trafnie rozpoznana, a naprawa sprawnie i fachowo wykonana.