Menu

Klimatyzacja samochodowa – serwis oraz odgrzybianie

Zadbaj o bezpieczeństwo i komfort jazdy. Zapraszamy do Auto Korbas na w pełni automatyczny proces serwisowania klimatyzacji, obejmujący odsysanie i recykling czynnika chłodniczego, usuwanie starego oleju, opróżnianie z końcowym sprawdzaniem szczelności, napełnianie świeżym olejem i środkiem kontrastowym, precyzyjne napełnianie czynnikiem chłodniczym.
Serwis odbywa się przy pomocy nowoczesnego urządzenia firmy Bosch ACS 650.

Profesjonalny przegląd klimatyzacji polega na całkowitym usunięciu starego czynnika chłodniczego z olejem sprężarkowym, dokładnym usunięciu wilgoci z systemu , napełnieniu odpowiednią ilością nowego oleju i oryginalnego czynnika chłodniczego R134a. W trakcie serwisu sprawdzana jest skuteczność chłodzenia i działania wszystkich elementów układu klimatyzacji.

Firma Auto Korbas oferuje Państwu proces czyszczenia, odgrzybiania i dezynfekcji układu klimatyzacji.
Zalecane jest stosowanie minimum raz w roku.

Dezynfekcja i czyszczenie klimatyzacji

Dezynfekcje i czyszczenie klimatyzacji wykonujemy najnowszymi metodami: ultradźwiękowo-chemiczną lub ozonową w zależności od stopnia zagrzybienia i od rodzaju auta.

Urządzenie AIRCOMATIC ® firmy WYNN’S zapewnia profesjonalny, kompleksowy program czyszczenia i dezynfekcji układów klimatyzacji , wykorzystuje metodę ultradźwiekowo- chemiczną. Działa na zasadzie ultradźwiękowego rozbicia brudu, bakterii lub roztoczy i ich zneutralizowaniu przy pomocy mikronowych drobin preparatu powstałych w trakcie czyszczenia.
Urządzenie usuwa pyłki, rotocza, nikotynę oraz inne zanieczyszczenia. Zapobiega reakcjom alergicznym, usuwa nieprzyjemny zapach.
Proces jest całkowicie bezpieczny dla użytkownika produktu, kierowcy, pasażerów i materiałów w pojazdach.

Metoda ozonowania za pomocą nowoczesnego urządzenia Ozon Maker pozwala na kompleksowe usunięcie zanieczyszczeń mikrobiologicznych, nieprzyjemnych zapachów. Proces odkażania zapewnia, że zarazki, bakterie, grzyby, pozostałości białek oraz chemiczne substancje zapachowe (substancje organiczne) zgromadzone na filtrze np. katalizatorze absorpcyjnym oraz na innych powierzchniach, zostają utlenione, zniszczone lub zdenaturalizowane.

Proces czyszczenia całkowicie ekologiczny. Zapobiega reakcjom alergicznym oraz usuwa nieprzyjemny zapach. Usuwa pyłki, roztocza, bakterie, nikotynę oraz inne zanieczyszczenia – więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

Obie metody są bezpieczne dla elektronicznych układów klimatyzacyjnych, ale trzeba wiedzieć, że zagrzybiony i niedezynfekowany przez parę sezonów układ klimatyzacji będzie, bardzo trudny do zdezynfekowania z powodu mniejszej skuteczności nowoczesnych metod dezynfekcji.
Dlatego tak ważne jest dokonywanie corocznej dezynfekcji i wymiany filtra kabinowego, już od samego początku użytkowania nowego auta, aby nie dopuścić do zagrzybienia instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej w samochodzie.