Menu
  • Regeneracja przekładni kierowniczych

Części zamienne

Wybierając części zamienne do samochodów nie warto sugerować się tylko ceną. Wiadomo, że kupując zamienniki można wydać naprawdę dużo pieniędzy, więc należy szukać kompromisu między ceną a jakością. Najlepiej, gdy orientujesz się, jakie części zamienne powinno się kupować oryginalnych producentów, a gdzie można zdecydować się na nieoryginalne i mniej kosztowne części.

Naprawa samochodu to zawsze irytacja kierowcy. Dłuższy czas bez auta, kiedy trzeba się przemieszczać i funkcjonować sprawnie w codziennym biegu, do tego zwiększone koszty, często przekraczające domowy budżet. Dlatego, wybierając sposób naprawy samochodu, warto skonsultować z mechanikiem zakup części alternatywnych. Prawda jest taka, że mechanicy, którzy od lat pracują w warsztatach samochodowych wiedzą, jakie zamienniki są trwałe i zapewniające stabilną eksploatację przez dłuższy czas, odradzają też te, które, jak wynika z ich doświadczenia, zupełnie się nie sprawdzają, podrażają koszty napraw.

Przede wszystkim, decydując się na części alternatywne, szukaj znanych producentów takich części

Wbrew pozorom, nawet producenci części alternatywnych mogą tworzyć części dobrej lub złej jakości. Na rynku jedni są bardziej znani z dobrej jakości, inni wręcz przeciwnie. Mechanizmy odradzają części no name czy podróbki, jako niespełniające absolutnie żadnych norm dotyczących jakości. W naszym warsztacie najczęściej proponujemy naszym klientom części produkowane przez producentów oryginalnych części do montażu pojazdów, wypuszczanych na rynek pod inną nazwą. Nie płacisz wówczas za markę, a za jakość. Może nie są to ceny porażająco niskie, ale na pewno części są tańsze od oryginalnych, przy porównywalnej jakości. Należy też pamiętać, że są podzespoły, na których nie wolno oszczędzać. I nie chodzi tu o to, że jako warsztat chcemy naciągnąć klienta na drogie części, ale o to, by klientowi nie groził koszt robocizny i części zamiennych ponownie po kilku miesiącach jazdy.

Nie oszczędzaj na jakości przy naprawach elementów kluczowych

Nie oszczędzaj na jakości przy naprawach elementów kluczowych dla sprawnego auta. Oszczędzając na wymianie rozrządu, stwarzać zagrożenie dla silnika. Gorsza jakość części, źle wykonana naprawa może spowodować, że zniszczysz cały silnik. Niedbała naprawa sprzęgła, wykonana na kiepskiej jakości podzespołach, wiąże się z tym, że będzie musiała być wykonana po raz drugi w niedalekiej przyszłości. Koszt naprawy jest znaczny, ponieważ wiąże się z demontażem skrzyni biegów. Wymiana pierścieni tłokowych i panewek wymaga demontażu całego silnika, więc my, jako mechanicy, zdecydowanie doradzamy naszym klientom porządne wykonanie naprawy, tak, aby starczyło na długi czas. Do takich elementów należą również łożyska kół.

W naszym warsztacie doradzamy marki budżetowe dużych sieci hurtowni motoryzacyjnych

W, naszym warsztacie doradzamy marki budżetowe, dostępne w dużych sieciach hurtowni motoryzacyjnych. Za niską ceną wędruje tutaj wysoka jakość, ponieważ części niskiej jakości byłyby dla hurtowni przysłowiowym “strzałem w kolano”, ze względu na dużą ilość zwrotów i reklamacji, ale też opinię zawiedzionych klientów. W hurtowniach dba się o to, by klient wracał w miarę potrzeb, dlatego strategia z dobrej jakości częściami jak najbardziej wpisuje się w dalekosiężne cele. towarowym. Na szczęście, w hurtowniach ich nie znajdziecie, a ryzykowne stają się zakupy przez internet. Odradzamy również zamienniki zupełnie nieznanych producentów lub pospolitą chińszczyznę miernej jakości.