Menu
  • Samochodowe instalacje gazowe
  • Regeneracja przekładni kierowniczych

Diesel czy LPG – co wybrać? Koszty paliwa i serwisu, ekologia

Koszty paliwa są zazwyczaj głównym składnikiem wydatków związanych z eksploatacją samochodu. Opłacalność źródła napędu nie kończy się jednak na wizytach na stacji benzynowej, istotne są także związane z nim koszty serwisu. Rynek motoryzacyjny coraz bardziej odwraca się od silników diesla, których koszty napraw są niezwykle wysokie a ponadto nie są w stanie spełnić ostrych norm ekologicznych. Coraz częściej kierowcy decydują się na zakup tańszego w eksploatacji oraz znacznie bardziej ekologicznego LPG. (więcej…)

Instalacja LPG w samochodzie

Wielu mieszkańców krajów Europejskich (Belgia, Holandia, Wielka Brytania, Włochy) bardzo często zakłada w swoich samochodach instalację gazową. Na rynku istnieje już wiele rodzajów instalacji gazowej. Warto dowiedzieć się, która będzie najlepsza dla naszego samochodu. Ważne jest też regularne jej sprawdzanie. Czy wiesz o tym wszystko?
(więcej…)

Regeneracja przekładni kierowniczej – poradnik

Samochody przemierzające tysiące kilometrów po polskich drogach łatwego życia nie mają. Drogi obfitują w progi zwalniające, dziury, wysokie krawężniki czy nierówne przejazdy kolejowe. To powoduje szybkie zużywanie się podzespołów. Szczególnie narażone są dwa układy, czyli zawieszenia i kierowniczy. Sprawdźmy, jakie usterki pojawiają się w przekładni kierowniczej i jak sobie z nimi poradzić. (więcej…)

Jak podróżować bardziej eko podczas wakacji?

Moda na ekologię nie maleje, a można by powiedzieć, że stale rośnie. Coraz więcej pojawia się inicjatyw, stowarzyszeń, które dbają o środowisko i starają się zachęcać do tego innych. Jeżeli Ty też chcesz żyć bardziej w zgodzie z naturą, to przeczytaj poniższy artykuł o przygotowaniu się na eko wakacje. (więcej…)

Autodetailing – by Twój samochód znów wyglądał jak nowy!

Choć za oknem panują bardziej jesienne niż wiosenne warunki, to już niedługo przyjdzie lato, a wraz z nim tłumy kierowców sprzątających swoje auta. Nie zawsze wystarczy zwykłe mycie na bezdotykowym sprzęcie, albo odkurzacz domowy. W takich momentach warto skorzystać z autodetailingu. Czym jest i czy można go wykonać samemu? (więcej…)

Ozonator klimatyzacji – zastosowanie praktyczne

Coraz więcej kierowców zauważa słuszność używania klimatyzacji również poza sezonem letnich upałów. Niektórzy twierdzą, że znacznie zwiększa to zużycie paliwa, ale badania i obserwacje zdecydowanie potwierdzają, że klimatyzacja ma więcej zalet niż wad. Jest jednak warunek koniczny, który trzeba spełnić, żeby z wywietrzników nie leciało na nas powietrze zanieczyszczone – odpowiednie serwisowanie klimatyzacji! (więcej…)

Odgrzybianie klimatyzacji – wszystko, co powinieneś wiedzieć na ten temat

Odgrzybianie klimatyzacji to procedura, która jest obowiązkowa do prawidłowego funkcjonowania klimatyzacji w samochodzie. Odpowiada ona za komfort jazdy w czasie upałów. Powoduje, że powietrze w kabinie Twojego auta jest osuszone i schłodzone. Natomiast w czasie deszczu pomaga w pozbyciu się pary wodnej, która osadzając się na szybie, zmniejsza widoczność kierowcy. (więcej…)

Ekonomiczna jazda – zbiór wszystkich sprawdzonych wskazówek

Ekonomiczna jazda umożliwiaj znaczącą redukcję kosztów użytkowania auta. Nie wystarczy jedynie zakupić samochodu. Ważne jest, aby wiedzieć, jak jeździć oszczędnie. (więcej…)

Trochę o oświetleniu samochodu

Zastanówmy się nad tym, jakbyśmy jeździli bez odpowiedniego oświetlenia? To najważniejsza rzecz w samochodzie, bo dzięki niemu możemy zasygnalizować jaki manewr chcemy wykonać. Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo nasze i innych. Pamiętajmy więc o tym aby dbać o odpowiednie oświetlenie naszego samochodu. A kiedy przepali nam się jakaś żarówka natychmiast powinniśmy ją wymienić.
(więcej…)

LPG czy CNG: Jaką instalację gazową wybrać?

W montowanych instalacjach gazowych można obecnie stosować gaz różnego typu. Do najczęściej stosowanych należą LPG oraz CNG. Jakie mają właściwości i który z nich jest lepszym rozwiązaniem? (więcej…)