Menu
  • Samochodowe instalacje gazowe
  • Regeneracja przekładni kierowniczych

Autodetailing – by Twój samochód znów wyglądał jak nowy!

Choć za oknem panują bardziej jesienne niż wiosenne warunki, to już niedługo przyjdzie lato, a wraz z nim tłumy kierowców sprzątających swoje auta. Nie zawsze wystarczy zwykłe mycie na bezdotykowym sprzęcie, albo odkurzacz domowy. W takich momentach warto skorzystać z autodetailingu. Czym jest i czy można go wykonać samemu? (więcej…)

Ozonator klimatyzacji – zastosowanie praktyczne

Coraz więcej kierowców zauważa słuszność używania klimatyzacji również poza sezonem letnich upałów. Niektórzy twierdzą, że znacznie zwiększa to zużycie paliwa, ale badania i obserwacje zdecydowanie potwierdzają, że klimatyzacja ma więcej zalet niż wad. Jest jednak warunek koniczny, który trzeba spełnić, żeby z wywietrzników nie leciało na nas powietrze zanieczyszczone – odpowiednie serwisowanie klimatyzacji! (więcej…)

Odgrzybianie klimatyzacji – wszystko, co powinieneś wiedzieć na ten temat

Odgrzybianie klimatyzacji to procedura, która jest obowiązkowa do prawidłowego funkcjonowania klimatyzacji w samochodzie. Odpowiada ona za komfort jazdy w czasie upałów. Powoduje, że powietrze w kabinie Twojego auta jest osuszone i schłodzone. Natomiast w czasie deszczu pomaga w pozbyciu się pary wodnej, która osadzając się na szybie, zmniejsza widoczność kierowcy. (więcej…)

Ekonomiczna jazda – zbiór wszystkich sprawdzonych wskazówek

Ekonomiczna jazda umożliwiaj znaczącą redukcję kosztów użytkowania auta. Nie wystarczy jedynie zakupić samochodu. Ważne jest, aby wiedzieć, jak jeździć oszczędnie. (więcej…)

Trochę o oświetleniu samochodu

Zastanówmy się nad tym, jakbyśmy jeździli bez odpowiedniego oświetlenia? To najważniejsza rzecz w samochodzie, bo dzięki niemu możemy zasygnalizować jaki manewr chcemy wykonać. Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo nasze i innych. Pamiętajmy więc o tym aby dbać o odpowiednie oświetlenie naszego samochodu. A kiedy przepali nam się jakaś żarówka natychmiast powinniśmy ją wymienić.
(więcej…)

LPG czy CNG: Jaką instalację gazową wybrać?

W montowanych instalacjach gazowych można obecnie stosować gaz różnego typu. Do najczęściej stosowanych należą LPG oraz CNG. Jakie mają właściwości i który z nich jest lepszym rozwiązaniem? (więcej…)

Przygotuj auto do wiosny

W powietrzu już czuć wiosnę. Promienie słońca robią coraz bardziej odczuwalne a temperatury rosną. Niedługo nadejdzie czas, żeby przygotować auto na nową porę roku. Podpowiadamy, jak to zrobić. (więcej…)

Jak działa klimatyzacja samochodowa i jak rozpoznać jej awarię?

Klimatyzacja samochodowa jest bardzo ważną częścią każdego pojazdu, ale trzeba dbać o to, by zawsze działa poprawnie i bez żadnych kłopotów. Wielu kierowców bagatelizuje jej działanie, nie poddaje klimatyzacji serwisowaniu, co w efekcie może doprowadzić do skrócenia jej żywotności. (więcej…)

Jakie samochody są najlepsze pod LPG?

Nie każde auto będzie dobrze funkcjonować pod instalacją gazową. Które samochody są najlepsze pod LPG? (więcej…)

Jak prawidłowo i bez ryzyka tankować LPG?

Dzięki pojawieniu się możliwości samodzielnego tankowania LPG, proces ten został znacznie ułatwiony. Bardzo ważne jest jednak to, aby postępować zgodnie z instrukcją obsługi. Jak bezpiecznie tankować LPG? (więcej…)