Menu

Odgrzybianie klimatyzacji – wszystko, co powinieneś wiedzieć na ten temat

Odgrzybianie klimatyzacji to procedura, która jest obowiązkowa do prawidłowego funkcjonowania klimatyzacji w samochodzie. Odpowiada ona za komfort jazdy w czasie upałów. Powoduje, że powietrze w kabinie Twojego auta jest osuszone i schłodzone. Natomiast w czasie deszczu pomaga w pozbyciu się pary wodnej, która osadzając się na szybie, zmniejsza widoczność kierowcy. (więcej…)

Ekonomiczna jazda – zbiór wszystkich sprawdzonych wskazówek

Ekonomiczna jazda umożliwiaj znaczącą redukcję kosztów użytkowania auta. Nie wystarczy jedynie zakupić samochodu. Ważne jest, aby wiedzieć, jak jeździć oszczędnie. (więcej…)

Trochę o oświetleniu samochodu

Zastanówmy się nad tym, jakbyśmy jeździli bez odpowiedniego oświetlenia? To najważniejsza rzecz w samochodzie, bo dzięki niemu możemy zasygnalizować jaki manewr chcemy wykonać. Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo nasze i innych. Pamiętajmy więc o tym aby dbać o odpowiednie oświetlenie naszego samochodu. A kiedy przepali nam się jakaś żarówka natychmiast powinniśmy ją wymienić.
(więcej…)

LPG czy CNG: Jaką instalację gazową wybrać?

W montowanych instalacjach gazowych można obecnie stosować gaz różnego typu. Do najczęściej stosowanych należą LPG oraz CNG. Jakie mają właściwości i który z nich jest lepszym rozwiązaniem? (więcej…)

Przygotuj auto do wiosny

W powietrzu już czuć wiosnę. Promienie słońca robią coraz bardziej odczuwalne a temperatury rosną. Niedługo nadejdzie czas, żeby przygotować auto na nową porę roku. Podpowiadamy, jak to zrobić. (więcej…)

Jak działa klimatyzacja samochodowa i jak rozpoznać jej awarię?

Klimatyzacja samochodowa jest bardzo ważną częścią każdego pojazdu, ale trzeba dbać o to, by zawsze działa poprawnie i bez żadnych kłopotów. Wielu kierowców bagatelizuje jej działanie, nie poddaje klimatyzacji serwisowaniu, co w efekcie może doprowadzić do skrócenia jej żywotności. (więcej…)

Jakie samochody są najlepsze pod LPG?

Nie każde auto będzie dobrze funkcjonować pod instalacją gazową. Które samochody są najlepsze pod LPG? (więcej…)

Jak prawidłowo i bez ryzyka tankować LPG?

Dzięki pojawieniu się możliwości samodzielnego tankowania LPG, proces ten został znacznie ułatwiony. Bardzo ważne jest jednak to, aby postępować zgodnie z instrukcją obsługi. Jak bezpiecznie tankować LPG? (więcej…)

Wiesz, po czym poznać uszkodzony zawór EGR? Czy można go naprawić?

Czy zepsuty zawór EGR można naprawić? I po czym poznać, że zawór odmówił posłuszeństwa? Mimo, że zawór recyrkulacji gazów wylotowych nie jest nowym wynalazkiem, nie każdy wie, co to jest, za co odpowiada i jakie są możliwości jego naprawy. Podpowiadamy. (więcej…)

Klimatyzacja w aucie. Wiesz jakie błędy popełniasz podczas jej używania?

W klimatyzację wyposażonych jest coraz więcej samochodów. Jednak nie każdy użytkownik wie, jak używać jej z głową. Przeczytaj nasz artykuł, i dowiedz się, jakie błędy popełniasz podczas jazdy z włączoną klimą. (więcej…)