Menu

Przygotuj auto do wiosny

W powietrzu już czuć wiosnę. Promienie słońca robią coraz bardziej odczuwalne a temperatury rosną. Niedługo nadejdzie czas, żeby przygotować auto na nową porę roku. Podpowiadamy, jak to zrobić. (więcej…)

Jak działa klimatyzacja samochodowa i jak rozpoznać jej awarię?

Klimatyzacja samochodowa jest bardzo ważną częścią każdego pojazdu, ale trzeba dbać o to, by zawsze działa poprawnie i bez żadnych kłopotów. Wielu kierowców bagatelizuje jej działanie, nie poddaje klimatyzacji serwisowaniu, co w efekcie może doprowadzić do skrócenia jej żywotności. (więcej…)

Jakie samochody są najlepsze pod LPG?

Nie każde auto będzie dobrze funkcjonować pod instalacją gazową. Które samochody są najlepsze pod LPG? (więcej…)

Jak prawidłowo i bez ryzyka tankować LPG?

Dzięki pojawieniu się możliwości samodzielnego tankowania LPG, proces ten został znacznie ułatwiony. Bardzo ważne jest jednak to, aby postępować zgodnie z instrukcją obsługi. Jak bezpiecznie tankować LPG? (więcej…)

Wiesz, po czym poznać uszkodzony zawór EGR? Czy można go naprawić?

Czy zepsuty zawór EGR można naprawić? I po czym poznać, że zawór odmówił posłuszeństwa? Mimo, że zawór recyrkulacji gazów wylotowych nie jest nowym wynalazkiem, nie każdy wie, co to jest, za co odpowiada i jakie są możliwości jego naprawy. Podpowiadamy. (więcej…)

Klimatyzacja w aucie. Wiesz jakie błędy popełniasz podczas jej używania?

W klimatyzację wyposażonych jest coraz więcej samochodów. Jednak nie każdy użytkownik wie, jak używać jej z głową. Przeczytaj nasz artykuł, i dowiedz się, jakie błędy popełniasz podczas jazdy z włączoną klimą. (więcej…)

Części zamienne

Wybierając części zamienne do samochodów nie warto sugerować się tylko ceną. Wiadomo, że kupując zamienniki można wydać naprawdę dużo pieniędzy, więc należy szukać kompromisu między ceną a jakością. Najlepiej, gdy orientujesz się, jakie części zamienne powinno się kupować oryginalnych producentów, a gdzie można zdecydować się na nieoryginalne i mniej kosztowne części. (więcej…)

Lato trwa, zadbałeś o klimatyzację?

Lato trwa, upalne dni za nami i przed nami, a wielu z nas dziś nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez klimatyzacji. Nie zawsze jednak pamiętamy o regularnym serwisie i konserwacji, nie wspominając o przygotowaniu klimatyzacji do sezonu letniego. (więcej…)

Znaczenie wymiany oleju dla zdrowia silnika twojego auta

O tym, że olej silnikowy trzeba regularnie wymieniać, wie każdy kierowca. Tymczasem, wraz z rozwojem nowych technologii producenci olejów samochodowych sugerują częstsze interwały kilometrów między kolejnymi wymianami, tak samo jak producenci samochodów. Ma to znaczenie podczas procesu sprzedaży nowego auta, gdzie strategie sprzedażowe i marketingowe opierają się na długich odstępach czasu między wymianami przeglądami i wymianami oleju, co obniża koszty eksploatacji. (więcej…)

Nieuczciwy warsztat? To możliwe, chociaż nie u nas!

Często trafiają do nas klienci, którzy stracili zaufanie do swojego mechanika, do którego latami oddawali swoje auta. Taki cios bywa bolesny i kosztowny, dlatego podpowiadamy, z jakimi kątami można spotkać się najczęściej w warsztatach i serwisach samochodowych, oraz, jak się przed nimi chronić. (więcej…)