Menu

Znaczenie wymiany oleju dla zdrowia silnika twojego auta

O tym, że olej silnikowy trzeba regularnie wymieniać, wie każdy kierowca. Tymczasem, wraz z rozwojem nowych technologii producenci olejów samochodowych sugerują częstsze interwały kilometrów między kolejnymi wymianami, tak samo jak producenci samochodów. Ma to znaczenie podczas procesu sprzedaży nowego auta, gdzie strategie sprzedażowe i marketingowe opierają się na długich odstępach czasu między wymianami przeglądami i wymianami oleju, co obniża koszty eksploatacji. (więcej…)

Nieuczciwy warsztat? To możliwe, chociaż nie u nas!

Często trafiają do nas klienci, którzy stracili zaufanie do swojego mechanika, do którego latami oddawali swoje auta. Taki cios bywa bolesny i kosztowny, dlatego podpowiadamy, z jakimi kątami można spotkać się najczęściej w warsztatach i serwisach samochodowych, oraz, jak się przed nimi chronić. (więcej…)

Naprawa z OC sprawcy. Jaką formę rozliczenia wybrać?

Od ciebie, jako właściciela zależy sposób rozliczenia z warsztatem po szkodzie komunikacyjnej. Powinieneś decydować rozważnie, dokładnie przekalkulować, co się tobie, jako właścicielowi samochodu najbardziej opłaci. (więcej…)

Wiosenny serwis instalacji LPG

Instalacja LPG w aucie to synonim oszczędnej jazdy. A jednak, aby jazda faktycznie przynosiła spodziewane oszczędności, należy ograniczyć wydatki na paliwo, a to uzależnione jest od prawidłowej pracy instalacji, którą należy regularnie serwisować. Serwis najlepiej robić na wiosnę, kiedy to po okresie jesienno – zimowym instalacja może być rozregulowana lub nawet zniszczona na skutek ekstremalnych temperatur, mrozów, opadów śniegu czy środków chemicznych. Podczas serwisu przeprowadza się oględziny instalacji oraz podłącza się ją pod urządzenia diagnozujące. (więcej…)

Co słychać w instalacji LPG twojego auta?

Samochód wyposażony w instalację gazową często gości na serwisie. Najlepiej z racji okresowych przeglądów, ale też dlatego, że montaż instalacji równa się ingerencji w układ zasilania, co pociąga za sobą konieczność regularnej kontroli instalacji. (więcej…)

Pasek rozrządu – czym grozi jego zerwanie

Większość kierowców wie, że pasek rozrządu należy wymieniać regularnie, zgodnie z zaleceniami producentów, a także po kupnie używanego auta. Jeśli dojdzie do jego zerwania, szkody mogą być nieodwracalne. W niektórych silnikach wymiana jest prosta, w innych zdecydowanie bardziej skomplikowana, wymagająca wizyty na warsztacie. (więcej…)

Lakier – dbasz o niego?

Zima nie sprzyja raczej lakierom naszych aut. Szczególnie, gdy parkujesz na zewnątrz,twoje auto narażone jest jest na różnice temperatur i wpływ szkodliwych czynników, zarówno atmosferycznych, jak i soli drogowej, błota pośniegowego i innych, których działanie może wywołać korozję. (więcej…)

Instalacja LPG może być bezawaryjna zimą.

Instalacja LPG nie wymaga zimą dodatkowej troski. Zimą nie będzie sprawiała problemów, jeśli będzie się o nią dbało przez cały rok. (więcej…)

Tanio to wcale nie jest dobrze

Przyjeżdżają do nas potencjalni klienci, którzy chcą założyć instalację LPG. Najlepiej tanio i dobrze. A tak się nie da. Załóżmy, że ma być tanio. Tak tanio, że bardziej się nie da. Dobierzemy najtańszy możliwy parownika, najtańszą listwę wtryskiwaczy o żywotności chińskiego czajnika elektrycznego. Dorzucimy do tego najtańsze przewody gazowe i najprostszy sterownik LPG. Zrezygnujemy z elementów, które wspomagają i chronią instalację oraz silnik. Na żaden element nie dajemy gwarancji, bo strach ją dawać. Założone będzie poprawnie, ale precyzja i żywotność? Żadna. (więcej…)

Nadeszła jesień a z nią plucha

Twoje auto, jak to sugerują nasze doświadczenia, nie bardzo lubi taką pogodę, zwłaszcza, gdy jego metryka mówi, że ma już swoje lata. Jesień to postępująca korozja, zawilgocone wnętrze i problemy z elektryką. Dobrze przestrzegać kilku zasad, aby samochód nie sprawiał jesienią żadnych przykrych niespodzianek. (więcej…)