Menu

Jak prawidłowo i bez ryzyka tankować LPG?

Dzięki pojawieniu się możliwości samodzielnego tankowania LPG, proces ten został znacznie ułatwiony. Bardzo ważne jest jednak to, aby postępować zgodnie z instrukcją obsługi. Jak bezpiecznie tankować LPG? (więcej…)

Wiesz, po czym poznać uszkodzony zawór EGR? Czy można go naprawić?

Czy zepsuty zawór EGR można naprawić? I po czym poznać, że zawór odmówił posłuszeństwa? Mimo, że zawór recyrkulacji gazów wylotowych nie jest nowym wynalazkiem, nie każdy wie, co to jest, za co odpowiada i jakie są możliwości jego naprawy. Podpowiadamy. (więcej…)

Klimatyzacja w aucie. Wiesz jakie błędy popełniasz podczas jej używania?

W klimatyzację wyposażonych jest coraz więcej samochodów. Jednak nie każdy użytkownik wie, jak używać jej z głową. Przeczytaj nasz artykuł, i dowiedz się, jakie błędy popełniasz podczas jazdy z włączoną klimą. (więcej…)

Części zamienne

Wybierając części zamienne do samochodów nie warto sugerować się tylko ceną. Wiadomo, że kupując zamienniki można wydać naprawdę dużo pieniędzy, więc należy szukać kompromisu między ceną a jakością. Najlepiej, gdy orientujesz się, jakie części zamienne powinno się kupować oryginalnych producentów, a gdzie można zdecydować się na nieoryginalne i mniej kosztowne części. (więcej…)

Lato trwa, zadbałeś o klimatyzację?

Lato trwa, upalne dni za nami i przed nami, a wielu z nas dziś nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez klimatyzacji. Nie zawsze jednak pamiętamy o regularnym serwisie i konserwacji, nie wspominając o przygotowaniu klimatyzacji do sezonu letniego. (więcej…)

Znaczenie wymiany oleju dla zdrowia silnika twojego auta

O tym, że olej silnikowy trzeba regularnie wymieniać, wie każdy kierowca. Tymczasem, wraz z rozwojem nowych technologii producenci olejów samochodowych sugerują częstsze interwały kilometrów między kolejnymi wymianami, tak samo jak producenci samochodów. Ma to znaczenie podczas procesu sprzedaży nowego auta, gdzie strategie sprzedażowe i marketingowe opierają się na długich odstępach czasu między wymianami przeglądami i wymianami oleju, co obniża koszty eksploatacji. (więcej…)

Nieuczciwy warsztat? To możliwe, chociaż nie u nas!

Często trafiają do nas klienci, którzy stracili zaufanie do swojego mechanika, do którego latami oddawali swoje auta. Taki cios bywa bolesny i kosztowny, dlatego podpowiadamy, z jakimi kątami można spotkać się najczęściej w warsztatach i serwisach samochodowych, oraz, jak się przed nimi chronić. (więcej…)

Naprawa z OC sprawcy. Jaką formę rozliczenia wybrać?

Od ciebie, jako właściciela zależy sposób rozliczenia z warsztatem po szkodzie komunikacyjnej. Powinieneś decydować rozważnie, dokładnie przekalkulować, co się tobie, jako właścicielowi samochodu najbardziej opłaci. (więcej…)

Wiosenny serwis instalacji LPG

Instalacja LPG w aucie to synonim oszczędnej jazdy. A jednak, aby jazda faktycznie przynosiła spodziewane oszczędności, należy ograniczyć wydatki na paliwo, a to uzależnione jest od prawidłowej pracy instalacji, którą należy regularnie serwisować. Serwis najlepiej robić na wiosnę, kiedy to po okresie jesienno – zimowym instalacja może być rozregulowana lub nawet zniszczona na skutek ekstremalnych temperatur, mrozów, opadów śniegu czy środków chemicznych. Podczas serwisu przeprowadza się oględziny instalacji oraz podłącza się ją pod urządzenia diagnozujące. (więcej…)

Co słychać w instalacji LPG twojego auta?

Samochód wyposażony w instalację gazową często gości na serwisie. Najlepiej z racji okresowych przeglądów, ale też dlatego, że montaż instalacji równa się ingerencji w układ zasilania, co pociąga za sobą konieczność regularnej kontroli instalacji. (więcej…)